BLOCK CUP BLOCK CUP
BLOCK CUP - design

Informace k závodu Jablůnka 27.08.2022

Propozice

Kdy: 10.9.2022

 

Kde: Základní škola Jablůnka

GPS 49.3856728N, 17.9567381E

 

Příjezd do areálu:

Obec Jablůnka nad Bečvou se nachází na silnici č. 57 mezi Vsetínem a Bystřičkou. Příjezdová cesta k základní škole se nachází přibližně v polovině obce poblíž restaurace Sýpka.  Po cestě pokračujte do kopce cca 500m. Zde bude organizováno parkování na přilehlé louce. Dbejte pokynů pořadatelů, kteří Vás budou navádět na domluvené parkovací plochy. Vlastní úvahy, kde zastavit nedoporučujeme, neboť zde hrozí konflikty s majiteli soukromých pozemků v okolí.  Odbočky budou označeny spreji na komunikacích a příjezdových cestách šipkami a nápisy MTB.

 

Kancelář závodu:

Kancelář závodu je umístěna  ve školní budově. Registrace on-line od 1.6.2020. Registrace na místě a výdej startovních čísel pro odrážedla, přípravky a žákovské kategorie od 9:00 – 10:00. Pro starší kategorie tedy kadety, juniory a dospělé kategorie od 10:00 -12:00.

 

Profil trati:

Start i cíl závodu všech kategorií je umístěn v areálu školy. Trať pro odrážedla a přípravky je nachystána před školou a na louce u základní školy. Všechny kategorie mají trať za školní budovou a hned po startu začnou hezky zostra stoupat po polní cestě. Po dosažení lesa se tratě záhy dělí podle kategorií. Starší stoupají kolmým výjezdem po lesních pěšinách a ty mladší se také po lehčím stoupání v lese posléze napojují na vybudované traily, kde se obě tratě opět po určité době spojují. Po dosažení nejvyššího bodu tratě začínají všichni padat do technického sjezdu s jedním obtížným úsekem. Před tímto místem „U krmelce“ se trasa rozdělí na delší ale bezpečnější část tzv. „chicken way“ a na rychlejší ale zato technicky náročnější, sjezdovou pasáž. Po spojení těchto úseků se dostávají všechny kategorie k pasážím na louce se zábavným paralelním slalomem a tradiční drobnou klopenkou.  Trasa poté pokračuje sadem pod budovu základní školy do nejnižšího bodu. Následuje výjezd po „oblíbených“ školních schodech a zpět do prostoru cíle. 

 

Startovné:

Startovné pro dětské kategorie a juniory on line platba 150 Kč na místě 200 Kč

Startovné pro dospělé kategorie on line platba 200 Kč na místě 250 Kč

Z důvodu současného stavu preferujeme startovné uhradit na účet 293447585/0300.

Pro zahraniční platby IBAN CZ92 0300 0000 0002 9344 7585 bic/swift   CEKOCZPP

Do zprávy pro příjemce uveďte prosím jméno závodníka. Startovné je možné zaplatit i při převzetí startovního čísla.

Ceny:

Pro všechny kategorie jsou připraveny medaile a diplomy pro první tři nejrychlejší. Dále budou nachystány pro první tři závodníky v závodu věcné ceny odpovídající umístění v závodu. V kategorii „Odrážedel“ budou odměněny všechny děti, které se závodu zúčastní. Předání cen je podmíněno osobní účastí na vyhlášení vítězů.

 

Hodnocení seriálu:

Za umístění v jednotlivých závodech budou přiděleny body dle pořadí v cíli jednotlivých kategorií podle následujícího klíče:

 

Na konci posledního závodu v sezóně proběhne vyhlášení celkových vítězů seriálu. Do celkových výsledků seriálu budou započítány body ze tří nejlepších výsledků jednotlivých závodů každého závodníka. Závod s nejhorším skóre se škrtá.

Na konci seriálu bude rovněž vylosován vítěz, sponzorem poskytnutého vozidla s plnou nádrží, k bezplatnému zapůjčení na stanovenou dobu určenou sponzorem, které může získat každý účastník seriálu, který se zúčastní všech 4 závodů seriálu, a který v každém závodě dojede do cíle (bude figurovat ve výsledcích na kterémkoli místě výsledkové listiny ve všech 4 závodech).

 

 • Za start závodníka mladšího 18 let nese odpovědnost jeho zákonný zástupce. V tomto případě vyžadujeme souhlas zákonného zástupce v přihlášce.
 • Všichni přihlášení startují na vlastní nebezpečí, včetně posouzení individuální připravenosti na závod.
 • Pořadatel nehradí škody na zdraví a majetku vzniklé účastníkům v souvislosti se závodem.
 • Není povolena účast elektrokol, popř. dalších typů kol, které pomáhají jízdnímu kolu v pohybu i jinou podporou, než kterou je tělesná námaha účastníka závodu.
 • Závodník musí být vybaven cyklistickou přilbou, kterou musí mít nasazenu na hlavě po celou dobu závodu. Závodník musí objet celou trasu se startovním číslem.
 • Reklamaci výsledků je možné uplatnit v den závodu pouze před vyhlášením vítězů. Výsledky všech kategorií jsou průběžně vyvěšeny po každém odjetém závodu dne na nástěnce v prostoru prezentace. Pozdější reklamace uvedených výsledků na internetu je možno uplatnit  e-mailem pouze v souvislosti s chybami zveřejněných výsledků způsobených dodavatelem softwaru u organizátora závodu.

 

Účastníci závodů souhlasí s pořizováním podobizny, obrazových a zvukových záznamů své osoby na fotografiích nebo videích souvisejících se seriálem „BLOCK Valašský pohár MTB–XC“. Tyto záznamy budou určeny pro potřeby prezentace závodu a jeho propagace na veřejnosti, zejména na webech organizátorů závodu www.mtb.block.cz, na facebookovém profilu závodu www.facebook.com/BLOCKValasskypoharMTB respektive pořádajícího týmu www.facebook.cz/edieteam , www.edieteam.cz , případně též v dalších médiích např. mediálních partnerů závodu. Výlučně však v souvislosti s propagací závodu. Souhlas se nevztahuje na komerční využití a nebude použit k propagaci určitých výrobků nebo značek.

Harmonogram

Partneři

 • Partneři

  Valašské Meziříčí

 • Partneři

  Ratiboř

 • Partneři
 • Partneři

  Vsetín

 • Partneři

  Jablůnka

Další partneři
×

Přihlášení na jednotlivé závody Valašského poháru MTB XC 2022 je možné provést zde: https://www.edieteam.cz/